5. (21.) Radčice x Smržovka 7:1 (1:0)

20.05.2017 17:00

Góly: 6. Hádek, 54. Miller, 60., 62. Strnad, 63., 78. Maleček, 82. Sůva – 70. Skála

ŽK: 0:2 (Suchý J., Červenka)

Radčice: Řehák T. – Koudelka, Hádek, Řehák F., Bujárek (55. Havlíček) – Novák, Miller (79. Sůva), Maleček, Veselý – Jiránek (46. Vebr), Strnad

Smržovka: Čermák (46. Augsten) – Jelínek (80. Tříska), Frýba, Novák, Klaus (46. Suchý P.), Picka, Hásek, Skála, Mička, Suchý J., Červenka

Radčice chtěly poprvé letos na domácím hřišti zvítězit a hned od začátku začaly diktovat tempo hry. V 6. minutě Radčice zahrávaly roh, na který si naběhl domácí stoper Hádek a Radčice vedly 1:0. Do poločasu měly Radčice další šance, gól se jim však střelit nepodařilo. Smržovka se k šancím téměř nedostávala. V závěru poločasu se po skrumáži před brankou zranil po kontaktu s vlastním spoluhráčem gólman Smržovky, který tak musel v poločase střídat.

Do druhého poločasu Radčice vystřídaly, do útoku se posunul Maleček a obranu vyztužil nově příchozí defenzivní záložník Vebr. Radčice opět začaly diktovat tempo hry. V 54. minutě se prosadil Miller a zvýšil na 2:0. Od té doby se hra Smržovky sesypala a v rychlém sledu čtyř minut Smržovka obdržela další 3 góly – 60. a v 62. Strnad a v 63. Maleček. Hráči Radčic následně ubrali. Toho využil hostující útočník, který z dálky vystřelil, přeloboval domácího gólamana. Míč se od břevna odrazil zpět před branku. Zdezorientovaný gólman Řehák netušil, kde je balón a tak ho Skála prudkou střelou uklidil do Rádecké branky. Radčice od té doby opět začaly hrát a do konce přidaly ještě dvě branky. Po druhé v zápase se trefil Maleček a nově příchozí Sůva. Radčice tak konečně na jaře doma bodovaly naplno a připsaly si svoje nejvyšší vítězství v sezóně 7:1.