10. kolo Nová ves x Radčice 5:3 (2:2)

15.10.2016 16:00

17. Linka (penalta), 33. Kohout, 62. Vít (penalta), 84. Peroutka, 90. Koudelka (vlastní)- 19. a 88. Strand, 32. Hádek

ŽK 3:2

Nová Ves: Bednář – Vávra, Šťovíček Z., Černý, Šilhán, Peroutka, Šťovíček J., Dítě, Linka (70. Zikeš), Vít, Kohout

Radčice: Řehák – Havlíček, Řehák F., Hádek, Koudelka – Hanáček, Petr, Maleček, Svoboda – Jiránek (55. Sůva), Strnad

Na Nové Vsi se hrál fotbal, který nezaujatého diváka musel bavit.
Hrál se oboustranně útočný fotbal s celou řadou šancí na obou stranách. Od začátku bylo k vidění celá řada akcí se zakončením. V 17. minutě zahrál radčický fotbalista po rohovém kopu v pokutovém území rukou a rozhodčí zapískal. Nejprve ukázal směrem od radčické branky a po tlaku domácích, že to byla ruka hostující, změnil rozhodnutí a nařídil pokutový kop, který proměnil Linka. Dvě minuty poté hostující útočníci rozebrali obranu domácích a Strnad vyrovnal na 1:1. Pokračovala otevřená hra na obou stranách. Ve 33. minutě si na roh naběhl Hádek a hlavou otočil výsledek na 1:2 pro Radčice. Za minutu po té se domácí Kohout protáhl středem hřiště a srovnal na 2:2. Ke konci poločasu měli více ze hry hosté. Zhruba ve 40. minutě byl ve vápně sražen hostující Maleček, ale rozhodčí byl příliš daleko, aby odpískal pokutový kop.

Do druhého poločasu oba týmy nastoupili s odhodláním získat zápas ve prospěch svého týmu a opět se hrál otevřený útočný fotbal na obou stranách. V 62. minutě po nedůrazné malé domů byl u míče dříve domácí útočník. Radčický gólman nejprve zasáhl míč a následně i útočníka a rozhodčí odpískal druhý pokutový kop pro Novou Ves. Ten proměnil domácí Vít. Hosté se ještě více vrhli do útoku, ale nebyli schopni trefit branku. Domácí hrozili z rychlých protiútoků, často i jeden na jednoho. V 84. minutě neuhlídal hostující obránce domácího Peroutku, který po rohu hlavou zvyšoval na 4:2. V 88. minutě vykřesal naději hostující Strnad, který snížil na 4:3. V již nastavení odkopl radčický obránce míč pouze do novoveského hráče a Nová ves šla do rychlého brejku tři na dva. Centr ze strany si do vlastní branky srazil Koudelka. Po této brance rozhodčí ukončil zápas, který skončil 5:3 pro domácí Novou ves.